Fuat TÜRKMEN

Fuat TÜRKMEN

f.turkmen@haberler23.com

NİSA (13)

Biliyorsunuz! Ülkemiz şu an da, lider konumuyla yaklaşık 70-80 ülkenin pazar hakkını elde edebilecek düzeyde bir model ülke adayı. 

Doğuya ait pazar hakkı ile birlikte batıyı da, dengede tutarak, zikzak manevralar ile, küresel ekonomide yeni bir güç oluşumunda gibi...

Sıkıntı; öteden beri var olan bilinçten muaf, kukla taşeronların keyfi hareketleri ile birlikte ülkeye fatura ettiği gereksiz kaos ve anarşi ortamıdır.

Üretmek bir tarafa, üretenleri de, tüketen bu anlayışın taşeron ayağı çözülse de, yarının taşeron kuklaları mevcudiyetini koruduğu sürece, kaos ve anarşi henüz mağlup edilmemiştir.

Batı ile ilişkilerin zedelenmemesine yönelik, Avrupa uyum süreci doğrultusunda alınan son karar olan "Avrupa Aile Birliği Yasaları'nın" ülkemizde kendini Polyanna Müessesesi sanan histerik düşünceler tarafından "kadın hakları?" olarak yorumlanması, evlere şenlik sonuçların da, doğmasına sebep olmuştur.

Kanaatimce yasaya ait boşluk(veya yorum) her iş kolundan seçilen aileler ile bekâr olanlar(eşiyle birlikte ev hanımı ve ev hanımı adayı da, dahil olmak üzere) düşünce ve fikir dünyasından insanlara yardımcı yargı uzmanları ile birlikte bir komisyon oluşturup, yapılmaması gereken davranışlara yönelik açık ve net tavırlara ek olarak tedbirler ile oluşturulması, yasayı ülkemizde daha iyi uygulanabilir bir düzeye taşıyacaktır...

Zira; yasa(k) yapılmaması gerekenleri belirler, kalan kısmı kişiye ait örf ya da, kültür belirler...    Vesselam.

Ftürkmen.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet