ANKARA:
Başkent'te Kolombiya Rüzgarı Esti
Kolombiya'nın Ankara Büyükelçiliği, Kolombiyalı sanatçılar ile Kolombiya dostlarını Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi'nde bir araya getirdi. Kolombiya Milli Marşı'nı seslendiren Nelson Sierra'yı müzikseverler ile buluşturan elçilik, El Barbero Der Socorro grubunun Latin Amerika'nın caz ve evrensel müzikle bütünleşen şarkılarını da Başkentliler'in beğenisine sundu.

Kolombiya Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Alejandra Jurado Londono, ABD Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Phaedra Gwyn, Paraguay Fahri Konsolosu Sibel Sabah, Ekvador Kültür Ataşesi Marcelo Canizares, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Mehmet Çetingüleç, üniversite öğrencileri, profesörler ve sanatseverlerin bir araya geldiği gecede, Kolombiyalı sanatçı Nelson Sierra muhteşem bir müzik dinletisi yaşattı. Ünlü sanatçı, ilgi ve katılım için teşekkür ettiği konserde Kolombiya'nın Milli Marşı'nı seslendirirken, caz, tango ve İspanyol müziklerinden eserler sundu.

Kolombiya'nın yerel müzikleri ile büyük alkış alan El Barbero Del Socorro grubu üyeleri, konser sonunda dinleyicilerle bir araya gelerek sohbet etti. Kolombiya Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Londono, Başkent'te Kolombiya kültürünü ve müziklerini tanıtma ve Başkentliler ile bir araya getirme etkinliklerinin devam edeceğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mali Müşavirler’den Başarılı Tiyatro Performansı
Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası mensupları tiyatro grubu tarafından “Türkmen Düğünü”...

Haberi Oku