19 Nisan 2014 Cumartesi

Eski Belediye Başkanı’nı Pkk Kaçırdı

Çetin Kansız, Trabzonsporlu Diyarbakırlılar İle Halay Çekti

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Çetin Kansız, Trabzonlu iş adamı Arif Yavuz ile birlikte Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin 1500 nüfuslu Bağaçık köyünü ziyaret etti. Bağaçık köyü muhtarı Ömer Tunç'un yoğun davetini kıramayan Çetin...

17 Ağustos 2013 Cumartesi 12:07
Bu haber 92 kez okundu
Çetin Kansız, Trabzonsporlu Diyarbakırlılar İle Halay Çekti
Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Çetin Kansız, Trabzonlu iş adamı Arif Yavuz ile birlikte Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin 1500 nüfuslu Bağaçık köyünü ziyaret etti. Bağaçık köyü muhtarı Ömer Tunç'un yoğun davetini kıramayan Çetin Kansız ve Arif Yavuz burada yaklaşık 600 kişi tarafından karşılandı.

Köyün tamamının Trabzonsporlu olması ve bir aydır yoğun ısrarların bulunması ile köye giden Arif Yavuz ve Çetin Kansız gördükleri manzara karşısında adeta şok olduklarını açıkladı. Çetin Kansız "Trabzonspor'un Diyarbakır'ın bir köyünde bu kadar sevilmesi beni şoke etti. Gördüğüm manzara karşısında gurur duydum. Trabzonspor'un ne anlam ifade ettiğini Bağaçık köyü bizlere gösterdi. Bizler gücümüzü bu sevgiden alıyoruz" dedi.

Köylüleri ve köy muhtarını Trabzon’a Trabzonspor maçına davet eden Çetin Kansız, bu sevginin çok anlamlı olduğunu ifade etti. Kansız, “Trabzon'da Trabzonsporlu olmak kolay. Diyarbakır'da Diyarbakırsporlu olmak kolay. Asıl zor olan, Trabzon'dan Diyarbakır'ın bir köyüne, ilçesine bu sevgiyi gönderebilmektir. Burada ki manzara bizleri duygulandırmış ve gururlandırmıştır. Bundan dolayı kendim, Trabzon halkı ve yönetimim adına Diyarbakırlılara sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Muhtarımızı ve köy halkını Trabzon'a Trabzonspor maçını izlemek üzere davet ediyorum" diye konuştu.

Trabzonspor yönetimi tarafından köye davet edilen Çetin Kansız'a köy muhtarı Ömer Tunç Diyarbakırspor forması hediye etti. Taraftarlar formaları giyerek birlikte halay çekti. Köy muhtarı Ömer Tunç, köylerinde iki takımın adının bilindiğini belirterek, bunların Diyarbakırspor ve Trabzonspor olduğunu söyledi. Köy muhtarı Ömer Tunç, “Bizim burada gençlerin bildiği iki takım vardır. Diyarbakırspor ve Trabzonspor. Köydeki gençlerin çoğu Trabzonsporlu. Trabzonsporlu yöneticilerini buraya davet etmemizde ki amaç barışa, huzura ve kardeşliğe vurguda bulunmaktır. Gençlerimizin iki takımı var. Diyarbakırspor'u ve Trabzonspor'u çok seviyorlar. Bu da bize mutluluk veriyor. Gelen misafirlerimize bizleri kırmadıkları için teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Taraftarlar daha sonra formalarla birlikte köy meydanında halay çekerek coşkuyu birlikte paylaştı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz ?

SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV