EĞİTİM:
2013 KYK Burs ve Kredi Onaylatma (kyk.gov.tr)

 KYK Burs ve Kredi sonuçları pazar günü açıklandı.KYK Burs ve Kredi sonuçlarını sorgulamak için hemen tıkla.KYK Burs ve Kredi sonuçlarını sizler için sitemize link ekledik.

 KYK Burs Ve Kredi sonuçlarını merak eden öğrencilere müjdeyi veriyoruz.KYK Burs Ve Kredi sonuçları sonunda açıklandı.Öğrenci arkadaşlara şimdiden hayırlı olmasını dileriz.KYK Burs Ve Kredi sonuçlarını merak edenler hemen haberimizdeki linke tıklasın...

KYK burs ve kredi sonuçları nihayet açıklanıyor. KYK burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler kyk.gov.tr'den duyuruluyor. KYK burs sonuçları KYK'nın sitesi ile aynı anda sitemize ekledik.

KYK burs sonuçlarının açıklanacağını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Twitter hesabından duyurmuştu. KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra KYK bursu ve kredi almayı hak eden öğrenciler ilk Burs ve kredilerini Ocak ayında alacaklar.


 Başbakan yeni burs ücretlerini açıkladı 

Başbakan Erdoğan Antalya'da Toplu Açılış ve temel atma töreninde konuşuyor. Erdoğan, öğrenci burslarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı.Başbakan Erdoğan, 1 Ocak 2014'ten itibaren Lisans öğrencilerine verilen 280 TL'lik öğrenim kredisini 300 TL'ye çıkardıklarını söyledi.
 
Yüksek lisans kredi miktarı 560 TL'den 600 TL'ye; Doktora öğrencilerine verilen kredi miktarını 840 TL'den 900 TL'ye yükseldi. YURT-KUR'da kalan öğrencilere yapılan 201 TL'lik yemek yardımı da 220 TL oldu.

Antalya’da bulunan Başbakan Erdoğan, Toplu Açılış ve 10 bin Kişilik Spor Salonu Temel Atma Töreni’nde konuştu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
 
- 1 Ocak 2014 itibarıyla 1 milyon 452 bin öğrenciye bursa ya da kredi vereceğiz. Lisans öğrencileri için aylık 280 lira olan Kredi Yurtlar Kurumu kredi ya da burs miktarını 300 liraya yükseltiyoruz. Lisans öğrencileri için 560 lira olan burs ya da krediyi aylık 600 liraya yükseltiyoruz. Doktora yapan öğrencilerin aldığı 840 lirayı da aylık 900 liraya yükseltiyoruz. 2002’ye oranla böylece öğrencilerin aldığı burs ya da kredi miktarını yüzde 567 oranında arttırmış oluyoruz. Yurtlarda olan öğrencilere 201 lira olarak ödediğimiz yemek katkı parasını 220 liraya yükseltiyoruz.
 
- Artık karyola sistemi her odada üç öğrenci banyoları odasında. Adeta beş yıldızlı otel. Üniversite harçlarını da biz kaldırdık. Yurtlarda ücretsiz internet hizmeti sağlamaya başladık. Bugün Antalya’da yaklaşık 700 milyon yani eski rakamlar 700 trilyonların 75 kalem yatırımı hizmete alıyoruz. Akdeniz Üniversitemizde 10 farklı yatırımı tamamladık. 

-Dünya ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiyor. Buna karşılık Türkiye her gün rekor üstüne rekorlar kırmak suretiyle yaşamını sürdürüyor. Turizmde büyük rekor kırıyoruz. Yıl sonunda 30 milyar doları aşarak rekoru aşacağız. Ne kadar turist geliyordu biliyor musunuz 13 milyon turist geliyordu. Şu anda 36 milyon turiste ulaştık. Bu turistin üçte biri Antalya’ya geliyor. Antalya bizim için çok önemli. Bütün bunlar istikrarın eseri. İstikrar güven huzur olmazsa buraya turist gelmez. Çözüm süreciyle Türkiye’nin büyümesi çok farklı olacak. Bir yıldır gençlerimiz ölmüyor anneler babalar ağlamıyor. Her yerde insanlar huzur içinde kaygılanmadan umutla hayatlarını sürdürüyor. Antalya bu noktada kahramanlar diyarı, şehitler diyarı bir yıldır bu acıyı yaşamıyor. 

-Daha fazla turistle kazancını artırıyor. Ne Antalya’nın ne diğer 80 vilayetimizin başını önüne eğdirmeyeceğiz. CHP’yi biliyorsunuz Antalya’da bayrağımızı açar Hakkari’de bayrağımızı çıkaramaz. Ama biz burada da Hakkari’de de bayrağımızı çıkarırız. Tek millet dedik. Tek bayrak. Tek vatan. Burada kimse operasyona ameliyata cüret etmez. Ettiğini anda tüm güvenlik güçleriyle bizi bulur. Başka bir şey düşünülemez. Biz denizin altından da geçiyoruz dağları delerek de geçiyoruz"
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
DİLAN TURAN 7 ay önce

onaylamak i̇çi̇n siteye griyorum hata veri̇yor sebep ?

İŞTE 2014 ÖSYM LYS ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ...
ÖSYM sonunda üniversite kayıt tarihlerini açıkladı. YGS ve LYS sınavlarını başarıyla kazananlar tercih...

Haberi Oku