EKONOMİ:
Altın Fiyatları (Kapalı Çarşı Altın Fiyatları) – Çeyrek Altın Nekadar?

 ABD özel sektör istihdam verisi 139 bin artış gösterdi. Beklenti 160 bin civarındaydı.Bu gelen rakamla birlikte altın fiyatlarının 1.340 seviyesine yönelik atağına tanık olmaktayız. Burada yükselişin devamı açısından 1.340 üzerinde hareket devamının gelmesi gerekiyor.Devamı gelmeyen yükseliş yönlü atakların satışla karşılanması fiyatları yeniden 1.330 desteğine kadar itebilir. Eğer 1.340 üzerinde önümüzdeki saatlerde kalan bir görüntü oluşursa altında yeniden 1.350 – 1.360 direncini konuşabiliriz. Altın fiyatları, kapalı çarşı altın fiyatları, altın yorumları, çerek altın nekadar?, yarım altın nekadar?,

En son açıklanan CFT (ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu) raporlarına göre alımlar ile birlikte işlem hacminin 118 bin kontrat seviyesine yükseldiğini görmekteyiz. Altında son dönemdeki hareketi destekleyen bir unsur olarak kabul edebilir.
Bir taraftan Çin verileri diğer taraftan Ukrayna gelişmeleri altın tarafına olumlu yönde yansıdı diyebiliriz. Ancak Çin konusuna ayrı bir parantez açmak gerekirse Ocak aylarında Çin yeni yılı nedeniyle uzunca bir tatil dönemine girmişti. Dolayısıyla verilerin bu tatil nedeniyle kötü olabileceğini ifade edenlerin sayısı az değil.

Dolar endeksi ve Abd 10 yıllık tahvil faizlerindeki yatay seyir altın tarafını rahatsız etmiyor.

Spdr Gold Fonunun varlığı haftaya 1.,5 ton artışla  başladı. Dün itibariyle 7,5 ton artışla birlikte fonun varlığının  812,70 ton  düzeyine yükseldiğini görmekteyiz.

Dün itibariyle 1.330 desteğinden yeniden tepkilerin geldiği görülüyor. Fakat bu tepkilerin yükseliş yönlü hareketi devam ettirebilmesi için 1.355 üzerindeki hareketi desteklemesi gerekiyor. Bir sıkışma sürecine girdik ve önümüzdeki günlerde yeni bir trendin başlaması muhtemel olabilir. Bu noktada 1.330 desteğinin altında kalmadığımız sürece ve 1.355 $ ons direnci üzerinde kaldıkça yükselişin 1.375 seviyesine kadar devam etmesi beklenmelidir. Fiyatlar 1.330 $ ons desteğinin altında kalması halinde 10 $ lık düşüşe hazırlıklı olmak gerekiyor.

Uzman Öneri

Dünden bugüne stratejimizde bir değişiklik yok. Fiyatların 1.330 $ ons üzerinde kalması olumlu görüntünün devamına yol açabilir. Bu noktada 1.355 $ ons direnci üzerinde hareket edilmesi yükselişin devamına yol açabilir.

$ ons fiyatlarında bir miktar yükseliş hareketi görülüyor. Dolar/TL fiyatlarınında hareketli olduğunu görmekteyiz. Fiyatlar yükselişle birlikte 96-97 seviyelerine kadar artış gösterebilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Fikri Işık: Yeni kriptolu telefonlar...
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dinlemeleri engelleyecek yeni bir kripto yazılımı ve telefonları...

Haberi Oku