GÜNCEL:
Okuma salonu öğrencileri, öğretmenlerine sarılarak gözyaşı döktü
Milli Eğitim Bakanlığı'nın dershaler, okuma salonları, etüt merkezlerini kapatmaya yönelik kanun tasarısı hazırlaması en fazla buralardan hizmet alan öğrencileri etkiledi. Bingöl'de okuma salonuna giden kız öğrenciler gözyaşları içerisinde buraların kapanmamasını istedi. Öğrencileri yine öğretmenleri teskin etti.

Bingöl'de Hatice Belgin Okuma Salonu öğrencisi olan Zeynep Çoban gözyaşları içinde, ''Okuma salonumuzu kapatmayın'' dedi. Okuma salonlarının kapatılmasını istemediğini belirten Zeynep, okuma salonunun kapatılması durumunda umutlarının söneceğini ifade eden Zeynep, ''Sokaklarda mı gezelim?" diye konuştu. Doktor olmak istediğini söyleyen Zeynep, ''Dershanelerimizin kapanmasını istemiyorum. Sadece ben değil, hiç kimse istemiyor.'' diyerek ağlayan Zeynep'i, bayan hocaları sarılarak teskin etmeye çalıştı.

Melisa Beğenik ise okuma salonunun kapatılması durumunda evde boş boş oturacağını ifade edip şöyle konuştu: ''Okulda öğretmenlerime fazla soru soramıyorum, utanıyorum. Ama buradaki hocalarıma sorabiliyorum. Onların karşısında daha güzel konuşuyorum. Okul bana yeterli gelmiyor. Okullarda sıralarda üçerli bile oturuyoruz. Ama dershane bize daha iyi imkan sunuyor. Eğer dershaneler kapatılırsa ben evde boş boş otururum, televizyon izlerim, ya dışarıda oynarım, ya da gider bilgisayar başında zaman geçiririm."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Eroğlu Kırşehir'de toplu temel atıp,...
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere geldiği...

Haberi Oku