GÜNDEM:
Berkin Elvan Cenaze Töreninden Sonra Ortalık Karıştı, Osmanbeyde Polis Müdahalesi Canlı İzle

 Gezi Direnişi sırasında ağır yaralanan ve dün sabah 7 de yaşama gözlerini yuman Berkin Elvan’ın cenaze töreni bugün yapıldı. Törenden hemen sonra polis kitlenin taksim’e çıkmasına izin vermemek için Osmanbey’den müdahaleye başladı ve kitleyi mecidiyeköye püskürtmeye çalışıyor. İşte o görüntüler. Berkin elvan,  berkin elvan cenaze töreni sonrası saldırdı, berkin elvan cenazesi sonrası olaylar


BERKİN ELVAN CENAZE TÖRENİNDEN SONRA MÜDAHALE BAŞLADI. İŞTE O GÖRÜNTÜLERBerkin Elvan böyle uğurlandı….

Berkin Elvan, Gezi Parkı direnişleri sırasında evden ekmek almak için sokağa çıkmış ve Polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından vurularak 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra dün sabah hayata veda etmişti. 16 yaşındaki Berkin Elvan için Türkiye yasa büründü. Berkin Elvan’ın cenaze töreni bugün yapılacak. İşte Berkin Elvanın cenazesi ile ilgili tüm detaylar. Berkin Elvan cenazesi nerede?, Berkin Elvan saat kaçta?, Berkin Elvan nereye gömülecek?

Türkiye Gezi Parkı İsyanı sırasında polis şiddetiyle ölen 8. Genç olan Berkin Elvan’a ağlıyor. Berkin Elvan dün tüm sevenlerini yasa boğmuş 269 gün mücadele ettiği ecele yenik düşmüştü. Bu haberle birlikte Berkin Elvanı sevenler yasa boğuldular ve Hastaneye akın ettiler.

 

Berkin Elvan Cenazesi Ne zaman, Nerede yapılacak?

Berkin Elvan'ın cenazesi için bugün saat 12.00′de Okmeydanı Cemevi’nde tören yapılacak. 15.00′te de Şişli Meydanı’ndan Feriköy Mezarlığı’na yürünecek. Yoğun kalabalığın olması beklenilen cenaze töreni için polis geniş güvenlik önlemleri alıyor.

Berkin Elvan Gezi Eylemleri Sırasında Hayatını Kaybeden 8. Genç oldu.

Gezi Eylemlerinde daha önce hayatlarını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Medeni Yıldırım, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Abdulah Cömert, Serdar Kadakal’ın yanına maalesef Berkin Elvan’da katıldı. Böylece Gezi Eylemleri sırasında hayatını kaybeden gençlerin sayısı 8 oldu.

 

Berkin Elvan Kimdir?

Berkin Elvan (d. 5 Ocak 1999 – ö. 11 Mart 2014, Okmeydanı, İstanbul), 16 Haziran 2013 tarihinde Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında ekmek almaya giderken polis tarafından atılan gaz fişeğinin başına isabet etmesi üzerine iki yüz altmış dokuz gün boyunca komada kaldıktan sonra on beş yaşındayken hayatını kaybeden Türk vatandaşı.

 

'NE OLURSUN BIRAKMA ELİMİ'

 Berkin Elvan’ın ailesi, acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. Berkin’in cenazesi hastanedeki işlemlerin ardından Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Acı haber üzerine yüzlerce kişi, aileye destek vermek üzere hastaneye geldi. Berkin’in ölümü anne ve babasını yasa boğdu. Anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan, acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. Hastane önünde toplanan kalabalık “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları attı.

Acılı anne “Berkin yakışamaz kara topraklara. Benim yavrum daha 14 yaşında. Ben senin acına nasıl dayanırım yavrum. Ben sensiz ne yaparım yavrum. Ne olursun bırakma elimi. Benim kuzum daha küçücüktü” diye feryat etti. Anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan daha sonra araca binerek Adli Tıp Kurumu’na gitti.

 

 SEVENLERİ HASTANEYE KOŞUYOR

 Ölüm haberi üzerine çok sayıda kişi hastaneye gelmeye başladı. Berkin’in öldüğü haberini alan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur hastaneye koştu. Gözyaşlarını tutamayan Onur, acı haberi aldıklarını, çok üzgün olduklarını belirterek "Şu an bu ülkenin en görmek istemeyeceği şey. Buradan arkadaşlar haber verdi. Dün avukatın açıklamalarından sağlık durumunun kritik olduğu belliydi. İyi dayandı, iyi direndi” dedi.

16 KİLOYA KADAR DÜŞMÜŞTÜ

Okmeydanı eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 269 gün komada kalan Berkin, bu süreçte 45 kilodan 16 kiloya düşmüş, 8 Mart'ta kalbi durmuş ve 20 dakika çalıştırılamamıştı.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İLKOKUL 5. SINIFI BİTİREN ÇOCUKLARINIZ HANGİ...
Yeni MEB e- Okul ve e okul veli bilgilendirme sistemi, e okul merkezi ortak sınav sonuçları. E okul giriş...

Haberi Oku