16 Nisan 2014 Çarşamba

Filistin, Cenevre Konvansiyonu’na dahil oldu

Emekli maaşına zam geldi! Emekli maaşına nekadar zam geldi? nezaman zamlı maaş alınacak? (2014 zamlı emekli maaşlarıı)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan emeklilere 3 müjdeli haber geldi.Emekli maaşına zam bu yl yüzde 2 olarak öngörüldü. Daha önce yapılmış zamma ekstra olarak gelen bu zam emeklilerin yüzünü güldürdü.

05 Kasım 2013 Salı 08:23
Bu haber 8370 kez okundu
 Emekli maaşına zam geldi! Emekli maaşına nekadar zam geldi? nezaman zamlı maaş alınacak? (2014 zamlı emekli maaşlarıı)
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan emeklilere 3 müjdeli haber geldi. Bunlardan en önemlisi emekli maaşlarına zam haberi oldu. Zam haberinin dışında ise intibak ve maaş promosyonu haberleri de diğer müjdeleri oluşturuyor. Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? İşte 4 Kasım 2013 tarihli son dakika emekli maaşlarına zam haberi Spothaber.com'da.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in bu aralar işi başından aşkın. Hem taşeron işçiler sorununu çözmeye çalışan Faruk Çelik, hem de emeklilere zam ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını dinlemek zorunda. Şimdilik sadece emekli maaşlarına çözüm getiren Bakan Faruk Çelik, emekli maaşlarına yüzde 2'lik bir ekstra zam yaptı. Emekliler maaşlarına ne kadar zam geleceğini merak ediyordu. İşte emekli maaşlarına yapılan ekstra zam oranı yüzde 2.

Çalışma Bakanlığı emeklileri sevindirecek konuları gündemine aldı. Bakanlığın masasındaki çalışmalarda emekli ve adaylarına 3 müjde yer alıyor.
Çalışma Bakanlığı emeklileri sevindirecek konuları gündemine aldı. Bakanlığın masasındaki çalışmalarda emekli ve adaylarına 3 müjde yer alıyor. Başta maaş ayarlaması olmak üzere birçok konuda haklarının iyileştirilmesini bekleyen emeklilere müjde niteliğinde düzenlemeler yolda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın masasında, emekli ve emekli adayları için, 3 önemli düzenleme bulunuyor. Üzerinde çalışılan düzenlemeler, emekli ve emekli adaylarına önemli avantaj sunuyor. Çalışmalar bittiğinde emeklilerin geliri artacak, yaşı bekleyenlere de emeklilik kapısı açılacak. Promosyondan intibak ödenmesine ve ekstra zamma kadar üzerinde çalışılan 3 önemli düzenleme şöyle... 

1- EKSTRA ZAM HEYECANI

Emekli olduktan sonra tekrar bir işte çalışmaya başlayan yaklaşık 1.5 milyon kişinin ekstra zam bekleyişi sürüyor. Şu an emekli çalışanlardan yüzde 15 oranında Sosyal Güvenlik Destekleme Primi (SGDP) tahsil ediliyor. Bu kişilere yapılan kesinti karşılığında yüzde 2'lik bir zam yapılması öngörülüyor. Bu uygulama yürürlüğe girdiğinde emeklinin maaşı ekstradan yüzde 2 artacak. 

2- 2000 SONRASINA İNTİBAK

Hükümet 2000 yılından önce emekli olanların maaşını intibak yasasıyla düzeltti. Bu emekliler 350 lirayı bulan maaş zammı almışlardı. Emekli dernekleri, 2000-2008 yılları arasında emekli olanların da mağdur olduğunu belirterek, onlara da intibak verilmesi için çalışma başlattı. Çalışma Bakanlığı konuyu gündemine taşıdı. 

3- PROMOSYON ÇALIŞMASI

Memurlar gibi emeklilerin de maaş promosyonu alması için çalışmalar sürüyor. Memur- Sen'in toplu sözleşme masasında gündeme taşıdığı promosyon talebini Çalışma Bakanı Faruk Çelik olumlu karşıladı. Bankalar promosyon ödemesine sıcak bakmasa da bakanlık yöneticilerinin çalışmalarının olumlu sonuçlanması bekleniyor.    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz ?

SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV