GÜNDEM:
Torba Yasa 2014 İle Emekli Olma, Torba Yasa 2014 İle Prim Günü Dolanlara Sağlık Hizmeti Müjdesi

Milyonlarca emekli adayına müjde. Torba Yasa ile Prim günü dolanlara sağlık hizmeti konusunda büyük bir sürpriz geliyor. 

Emeklilikte prim gününü doldurmuş fakat yaş sınırına takılan kişiler Torba Yasa ile birlikte  sağlık hizmetinden faydalanabilecek. Yaş sınırı bekleyen yaklaşık 5 milyon kişi en düşük düzeyde pirim olan aylık 42 tl’yi ödeyerek sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

Torba kanunda “emeklilikte yaşa takılanlarla” ilgili de önemli bir düzenleme yer alıyor. Emeklilikte prim ödeme gün sayısı yükümlülüğünü yerine getirdiği halde sosyal güvenlik reformları nedeniyle yaş engeline takılanlar, bir süredir kendilerine emeklilik imkanı sağlanmasını istiyor. Ancak bugüne kadar yapılan çalışmalarda böyle bir emeklilik imkanı verilmesi durumunda maliyetin yüksek olduğu sonucuna varıldı. Bu nedenle emeklilikle ilgili bir düzenleme öngörülmüyor. Bunun yerine emeklilikte yaşı bekleyen 5 milyon kişinin sağlık hizmetinden yararlandırılması planlanıyor. Yaşı bekleyenler şu an için en düşük sağlık primi olan aylık 42  TL ödeyerek sağlık hizmetinden yararlanabilecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İSTANBUL'DA ELEKTRİKLER KESİLECEK!
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ AYEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, 4 Ağustos günü İstanbul'da...

Haberi Oku