16 Nisan 2014 Çarşamba

Filistin, Cenevre Konvansiyonu’na dahil oldu

Elazığ'da Doğal Gaz Çalışmaları Durma Noktasında

Elazığ’da 2008 yılında başlatılan doğalgaz çalışmaları tamamen durduruldu.

31 Mayıs 2012 Perşembe 11:42
Bu haber 945 kez okundu
Elazığ'da Doğal Gaz Çalışmaları Durma Noktasında
 Elazığ’da 2008 yılında başlatılan doğalgaz çalışmaları tamamen durduruldu. 
Elazığlıların büyük bir heyecan ile karşıladığı doğalgaz çalışmalarında gelinen nokta tam bir hayal kırıklığı yaşattı. 
4 yılda sadece 22 mahalleye doğalgaz altyapısı götüren Elazığ Gaz firması, 2012 yılında çalışmaları tamamen durdurdu. 38 mahallesi bulunan Elazığ’da 16 mahalle hala doğalgaz bekliyor.

İnşaat sezonunun başlamasına rağmen yetkili firmanın henüz herhangi bir çalışma başlatmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.
Her yıl yaz döneminde çalışmaları merakla beklenen fakat çok sınırlı çalışmalar nedeniyle bir türlü istenilen noktaya ulaşamayan doğalgaz altyapı çalışmalarının Haziran ayına gireceğimiz bu günlerde başlatılmaması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Elazığ’da 50 bini aşkın doğalgaz abonesi olduğu bunlardan sadece 32 bininin doğalgaz kullandığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre kullanıcı sayısındaki yetersizliği göz önünde bulunduran yüklenici firmanın yeni yatırım programını bir süreliğine ertelediği iddia edildi.

Yetkili firmadan bu konuda açıklama bekleyen vatandaşlar, “Mahallemize henüz doğalgaz gelmedi. Önümüzdeki kış ne yakacağız belli değil. Bu mevsimde bütün daireler yakacaklarını temin ediyorlar. Artık kömür yakmak istemiyoruz. Doğalgaz çalışmalarının biran önce başlatılmasını bekliyoruz. Elazığ her projede olduğu gibi doğalgaz çalışmalarında da gecikti. Ne yazık ki şehrin üstünde büyük bir talihsizlik var. Doğalgaz çalışmaları konusunda yetkilileri göreve davet ediyoruz.” dediler.

Öte yandan bazı mahallelerin birkaç sokağında doğalgaz bulunması kalan sokaklarda ise dağıtım ve servis kutusu yerleştirilmemesi vatandaşların tepkisine yol açtı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz ?

SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV