TÜRKAV Şube Başkanından Kınama
 Halisdemir basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Irak’ın Selahattin ilinin Tuzhurmatu kazasında meydana gelen canlı bomba eylemi sonucu Selahattin ili Vali Yardımcısı Ahmet Koca ve Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 13 Türkmen şehit edilmiş, 71 soydaşımız ise yaralanmıştır.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Türkmen soydaşlarımıza yönelik saldırıların altında, bölgedeki Türk varlığının yok edilme amacı yatmaktadır. Her ne şart altında olursa olsun, Türkmen soydaşlarımızın verdiği kutlu mücadelenin yanında olmak ve kutlu mücadeleye destek vermek kendisini Türk olarak tanımlayan herkesin boynunun borcudur.

Bölgede varlığının söz konusu edilmemesi için yürütülen sinsice senaryolara karşı soydaşlarımızın verdiği mücadele mutlaka bir gün amacına ulaşacak ve Türk birliğinin meşalesi Irak Türkmenleri tarafından gururla taşınacaktır.

TÜRKAV Elazığ şubesi olarak; Türkiye Cumhuriyeti devleti başta olmak üzere, uluslararası kuruluşlar ve insan hakları teşkilatlarını Türkmen soydaşlarımızın feryatlarına kulak vermeye ve gerekli girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku