MAGAZİN:
STV Mutfak Keyfi Elazığ'daydı

 Nur Viral’ın hazırlayıp sunduğu ve çekimleri geçtiğimiz gün Elazığ’da yapılan Mutfak Keyfi programı STV ekranlarında geçtiğimiz gün yayınlanırken, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’da konuk olduğu programda Samanyolu Televizyonu izleyicilerine Elazığ ve Elazığ’ın yemekleri hakkında bilgiler verdi.

Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir ili ziyaret edip, bu illerin güzelliklerini izleyenlerine aktaran ve ilin damak tadı hakkında da insanları bilgilendiren Nur Viral’ın Elazığ yemeklerine olan sevgisiyse dikkat çekti.
Program çekimleri kapsamında Elazığ Kapalı Çarşıyı Başkan Selmanoğlu ile birlikte ziyaret ederek, burada bir söyleşi gerçekleştiren Viral’ın Elazığ’ın yemeklerinin kitaplara değil, ciltlere bile sığmadığını belirtmesi üzerine Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’da Elazığ’ın meşhur yemeklerinden bazıları hakkında izleyenlere bilgiler verdi. 155 çeşit yemekle Elazığ mutfağının çok zengin bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Başkan Selmanoğlu, “yemeklerimiz saymakla bitmez” dedi.
Tarihi Kapalı Çarşı hakkında da Nur Viral ve Samanyolu Televizyonu izleyenlerine bilgiler veren Başkan Selmanoğlu, buranın restorasyonunun belediye tarafından yapıldığını ve Mısır Çarşısının benzeri olan mekânda esnafların son derece temiz ve sağlıklı bir ortamda satış yaptıklarını söyledi. Orcik başta olmak üzere, diğer yöresel yiyecekleri de programda tanıtan Başkan Selmanoğlu, Orciğin tanıtımına katkı sunmak adına belediye olarak her yıl festival gerçekleştiklerini kaydetti.
Programda daha sonra Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr Fulya İlhan’ın da evine konuk olan Nur Viral, İlhan’dan Dilim dolma, Harput çorba, taş ekmeği ve sırın yapılışını izleyenleri için görüntüledi.
Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen program çekimlerinde eğlenceli dakikalar yaşanırken, Mutfak Keyfi programı STV ekranların yanı sıra Samanyolu Televizyonunun internet sitesinden de izlenilebiliyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Akon’dan Muhteşem Konser
Dünyanın en ünlü R&B Rap şarkıcısı Akon, bayramın ikinci gününde Bodrum’da sahneye çıktı. Yerli...

Haberi Oku