MEB TEOG Ortak Sınav Soruları Çalındı mı? Sınav İptal Edilecek mi?2013 DETAYLAR!!
 TEOG Ortak sınav soruları çalındı mı? TEOG iptal olacak mı, ortak sınav iptal edilecek mi? İşte detaylar Merkezi Ortak sınav soruları çalındı mı? Peki şimdi ne olacak, TEOG iptal edilecek mi? TEOG iptal olacak mı işte ayrıntılar..
Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili bir açıklama yapmamıştır.

Sınavda hatalı soruarın çok olması 

Yüzbinlerce kitapçığın basıldığı bir sınavda hata olması normaldir.  Olayla ilgili gelişmeleri an be an sitemizde bulabilirsiniz.

Haber ajanslarından edinilen haberlere göre Elazığ Baskil İlçesi Vakıfbank Ortaokulu’nda gerçekleştirilen TEOG Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda öğrencilere dağıtılan Fen ve Teknoloji dersinin A grubu soru kitapçıklarından 1′i eksik çıktığı bildirilmektedir. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

Elazığ’ın Baskil İlçesi’ne gönderilen kitapçıklardan biri eksik çıktı. Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında bu yıl iki oturum halinde yapılan 8′inci Sınıf Merkezi Ortak Sınavı’nın 29 Kasım Cuma günkü oturumunda kitapçık eksik çıktığı bildirilmiştir.

Baskil İlçesi’nde bulunan Vakıfbank Ortaokulu’nda 29 Kasım Cuma günü yapılan TEOG Merkez Ortak Sınavı sırasında 5 nolu sınav salonunda Fen ve Teknoloji Sınavı’nda, Fen ve Teknoji dersinin A grubu soru kitapçıkları dağıtılması esnasında 1 soru kitapçığının eksik olduğu fark edilmiştir, adayın mağdur olmaması için yedek kitapçıklardan birini alarak kendisine verilmiştir.

POŞETTE 15 SANTİMETRE KESİK OLDUĞU BELİRTİLMEKTEDİR

Kitapçığın eksik olduğunun fark edilmesinin ardından gözetmen ve öğretmenler soru kitapçıkları ve öğrencilerin cevap kâğıtlarının muhafaza edildiği kutuda inceleme yaptı. Yapılan ön incelemede kutuda mühürlerin sağlam olduğu ve bir yırtık ve delik bulunmadığı tespit edildi. Sınavın ardından soru kitapçıları ve cevap anahtarları yeniden kutu içindeki poşete konulurken, bu kez poşette yaklaşık 15 santimetre kesik olduğu belirlendi.

Poşetteki bu yırtığın, eksik kitapçığın çalınmış olabileceği ihtimalini gündeme getirirken, gözetmen ve öğretmenler durumu Cumhuriyet Savcılığı’na bildirdi. Savcının talimatıyla okula gelen polis olay yeri inceleme ekipleri detaylı bir çalışma yaptı. Poşetin yırtık olduğu kayıtlara geçirilirken, savcının talimatıyla sınavda görevli polis, gözetmen ve öğretmenlerin ifadeleri alındı.

POŞET ANKARA’DA MI AÇILDI?

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü kayıp kitapçıkla ilgili çift yönlü soruşturma başlattı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını belirterek, “Ankara’dan polis gözetiminde gelen kutu ve poşetteki mühürler sağlam. Kutuda tahribat bulunmuyor, sadece kutunun içindeki poşette 15 santimlik kesik olması nedeniyle olayın Ankara’da gerçekleşmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz. Olay yeri inceleme ekiplerinin elde ettiği örnekler incelenmek üzere kriminale gönderildi. Bu konuda oldukça titiz bir çalışma yürütüyoruz, ilk etapta öğretmen ve polislerin ifadeleri alındı. Fakat olayın Elazığ’da gerçekleşmiş olma ihtimali düşük. Ankara üzerinde yoğunlaşıyoruz ve soruşturmayı bu yönde ilerletiyoruz” dedi.

Şuanda sınavın iptal edilmesi ile ilgili bir bilgi yoktur.
Bu haberin doğruluk derecesi düşüktür. Lütfen bu ve benzeri haberlere itibar etmeyiniz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
safa toprak 4 ay önce

bu sınav iptal edilip sadece 2.esas alınmalı

Misafir Avatar
ali 4 ay önce

Iptal edilirse daha iyi olur nisanda tek sınav olmalı tahminen mayısta iptal olur ortalamayı etkiler ama sınav olarak gecmez

Misafir Avatar
jjkkhh 4 ay önce

iptal olsun lütfen sayın başkanımız

Misafir Avatar
jjh 4 ay önce

bence iptal edilmeli arkadaşlar

Misafir Avatar
ghugkj 8 ay önce

hakkımızı giriyorlar.çalışanla çalışmayan bir tutuluyor.hayatımız kayıyor.lütfen şu sınavı iptal edin.

Misafir Avatar
durduk yere ANNESINDENvevBABSINDAN DAYAK YIYEN BERKEHAN 8 ay önce

bu sinavda annem ve babam milletin kopya çekerek yüksek aldikarini bilmeyip bana çok kotu kizdilar insallah 2.sinavda hepimiz hakkimizi alacagiz

Misafir Avatar
asd 8 ay önce

bu sınavlarda iyice saçmaladı ne diye değiştirirler ya bide liselerin puanlarıda arttı

Misafir Avatar
güldünya 8 ay önce

bence bu sınav iptal olmalı kitapçıkla çok çalındı. hakkımızı yediler .

9 AĞUSTOS EHLİYET SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI!...
9 Ağustos'ta Yapılan Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı, Milli Eğitim Bakanlığı MTSAS Ehliyet Sınav...

Haberi Oku