SAYISAL LOTO ÇEKİLDİ: işte Sayısal Loto çekilişi sonuçları (16 Kasım 2013)
(16.11.2013) Sayısal Loto çekilişi sonuçları. Milli Piyango İdaresince haftalık çekilişi düzenlenen 'Sayısal Loto' oyunu 16 Kasım çekilişi sonuçları belirlendi.

(16.11.2013) Sayısal Loto çekilişi sonuçları:Sayısal Loto 9 Kasım 2013 Çekilişi Sonuçları (Geçen Hafta)


Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyunu Sayısal Loto'nun 887. hafta çekilişi yapıldı.

Sayısal Loto çekiliş sonuçlarına göre büyük ikramiye İzmir'e çıktı.

Sayısal Loto 9 Kasım 2013 çekilişinde kazandıran şanslı numaralar; 08, 15, 16, 19, 43 ve 44 olarak belirlendi.

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi 3 milyon 122 bin 95 lira 95 kuruş kazandı.

Sayısal Loto nedir Nasıl Oynanır?

Milli Piyango İdaresince düzenlenen ve katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca (oyun) olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

MPİ sayısal loto İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

Sayısal Loto İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sayısal Loto'da Sistem tarafından kabul edilmeyen; sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış ve iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

3 ve 4 bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
5 bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya Milli Piyango (MPİ) Şubelerinden,
6 bilenlere ise, ikramiyeleri Milli Piyango Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MPİ ŞANS TOPU 20 AĞUSTOS ÇEKİLİŞ SONUÇLARI!......
Şans Topu çekilişinin sonuçları açıklandı mı? 20 Ağustos 2014 Şans Topu çekiliş sonuçları bu akşam...

Haberi Oku