24 Nisan 2014 Perşembe

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi'nden BDP'ye ziyaret

KEY ödemeleri listesi açıklandı 9 Aralık - Key Ödemeleri sorgulama 2013

9 Aralık 2013 Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri hak sahiplerinin isim listesi resmi gazetede açıklandı.T.C. Kimlik Numarası ile sorgu yapılabilir.

10 Aralık 2013 Salı 14:05
Bu haber 35652 kez okundu
KEY ödemeleri listesi açıklandı 9 Aralık - Key Ödemeleri sorgulama 2013
 Memurlar ve İşçiler İle Bunların Emeklilerine Konut Edindirme Yardımı Yapılması Hakkında Kanunu görmek için tıklayınız.                  
                       
Kurumumuz tarafından KEY (Konut Edindirme Yardımı) ödemelerine dair mail yoluyla her hangi bir işlem yapılmamakta olup , KEY hak sahiplerinin alacaklarını öğrenmek üzere sorgulama yapılabilecekleri web sayfası www.keyodemeleri.com’dur.
9 Aralık 2013 Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri hak sahiplerinin isim listesi resmi gazetede açıklandı.
12. Key ödemeleri isim listesi açıklandı Konut Edindirme Yardımı KEY ödemeleri isim ve iptal listesi için www.keyodemeleri.com  isimli websitesinden T.C kimlik no ile sorgulama yapabilirsiniz.
5664 Sayılı Konut Edindirme Yardımı (KEY) Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun ve 14.08.2007 tarih 26613 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik Hükümlerine göre; Konut Edindirme Yardımı ödemelerine 28.07.2008 tarihinde başlanılmıştır.  08/12/2009 tarih 5939 sayılı Kanun ile 07/01/2010 tarih ve 27455 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik gereğince de hak sahiplerine yapılacak ödemeler devam etmektedir. 02/11/2011 tarih 28103 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 662 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 73. Maddesi gereğince hak sahiplerine yapılacak ödemelere 09/12/2013 tarihinde başlanılacaktır. 

İlgili Kanun gereği Tasfiye Halinde T. Emlak Bankası A.Ş.  tarafından bildirilen listeler,  hak sahipliğinin tespitine esas olmak üzere Resmi Gazetede 09/12/2013 tarihinde ilan edilecek olup, hak sahiplerinin alacakları KEY tutarları bu tarihten itibaren www.keyodemeleri.com internet sitemizden sorgulanabilecektir.
Vatandaşlarımızın, T.C. Ziraat Bankası'na başvurmadan önce Resmi Gazete'de yayımlanan listelerde isminin ve KEY ödeme tutarının bulunup bulunmadığını internet sitemizden sorgulamaları önem arz etmektedir.
T.C. Kimlik No  ve yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası ile yapılan sorgulama sonucunda listede isimleri yer almayan,  TCKN ve yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası bulunmayan hak sahipleri ile Konut Edindirme Yardımı hak sahibi olduğunu veya ödeme miktarının doğru olmadığını ileri süren kişilerin, öncelikle adlarına ödeme yapan kurumlara (kesintilerini  yatıran  kurumlara)  bu  kurumlardan  sonuç alınamaması durumunda  ise Sosyal Güvenlik Kurumuna  müracaat  etmeleri gerekmektedir.
KEY  ödemeleri  Türk  vatandaşlarına T.C.Kimlik Numarasıyla  yabancı uyruklu  hak  sahiplerine  ise  Yabancı  Kimlik  Numarası/Vergi  Kimlik Numarası ile yapılacaktır. Kurumlar tarafından T.C. Kimlik No ve Yabancı Kimlik  Numarası/Vergi  Kimlik Numarası bildirilmeyen  hak sahiplerine ödeme yapılmayacaktır.
T.C. Kimlik Numarası ve Yabancı Kimlik Numarası/Vergi Kimlik Numarası ile yapılan sorgulama sonucunda görülen ödeme miktarına itirazı olmayan hak sahipleri ödemelerini, aşağıda belirtilen ödeme tarihleri tablosu doğrultusunda T.C. Ziraat Bankası Şubeleri'nden T.C. Kimlik No/Yabancı Kimlik Numarası ile birlikte Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport (yabancı uyruklular için sadece Pasaport) ibraz etmek suretiyle alacaklardır. KEY tutarını almak üzere Banka'ya yapılacak başvurularda, vatandaşlarımızın kimlik fotokopilerini yanlarında bulundurmaları işlemlerinin kısa sürede yapılması açısından önemlidir.
KEY hak sahiplerinden T.C. Ziraat Bankası'nda hesabı ve bu hesabına ilişkin Bankkartı bulunanlar, T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden paralarını alabileceklerdir.
Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümünün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekmektedir. İştirak halinde mülkiyetin müşterek mülkiyete dönüştürüldüğüne dair mahkeme kararının ibraz edilmesi halinde ise hisse oranında ödeme yapılacaktır.
İlgili Kanun uyarınca Resmi Gazete’de ilan tarihinden itibaren beş yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye irad kaydedilir.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 6 yorum mevcut

  • mehmet ali erpolat 2 ay önce yorumlandı

   key ödemelerimi cok az aldım.emsallarım benden 4 kat fazla aldı benim cok kaybım var magdurıyatımı biliyorum.

  • ahmeterkan kimlik no 48703791818 3 ay önce yorumlandı

   keyparasıhiçalmadım emekliyimbilgilerinizearzolunur

  • ahmeterkan 3 ay önce yorumlandı

   benemekliyimkeyparasıalmadım alabilirmiyim

  • mustafa ali basman 4 ay önce yorumlandı

   25375154080

  • Ali Osman DOGAN 5 ay önce yorumlandı

   Neden hep TC Kimlik no veya SGK. Nosu ile yayinlaniyor.İsim üzerinden de yayinlansin.Su goturen tarafi yok ana baba adi doğum yeri günü nr gorebanka zaten biliyor.Ulasamiyan ve KEY almiyanlarfan biriyim SSK no Eskisehir 5129125 TC kkimliğin o zaman yoktu Simdi 44935113954 dur.İlgililerin bilgisine.Ulasamiyanlarin sucu ne Emlak Konut kendi bulabilir Emekli sicil no 2102475747

  TÜM YORUMLAR
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz ?

  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV