TÜRKİYE:
E-Bordro sorgulama , E-bordro ile maaş bilgilerini öğrenme

E-Bordro ile son ay ne kadar maaş yattığını kolayca görebilirsiniz. E-Bordro devlet memurlarının maaş bilgilerine ulaşabilmeleri için geliştirilmiş bir sistemdir.E-Bordro ile bilgilerinizi öğrenmek için haberdeki linke tıklayabilirsiniz.

E-Bordronuzu görebilmeniz için gerekli bilgiler şu şekilde;

Tc Kimlik Numarası

Memuriyet Sicil Numarası

Emekli Sicil Numarası

ebordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm

Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say200i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum mutemetlerine müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzelttirmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı personellerinden alınan e-postalarda kurumları tarafından kendilerine memuriyet sicil numaraları verilmediği, bunun yerine mebsis numarası verildiği bildirilmektedir. Bu durumda olan MEB personellerinin kendi kurum mutemetlerine müracaat ederek memuriyet sicil numarası yerine maaş bilgi girişi formunda bulunan Memuriyet Sicil No alanına mebsis numarasını say2000i sistemine girdirmeleri gerekmektedir. 

Bu çerçevede, yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak bordro alınamaması durumunda, kbs@muhasebat.gov.tr adresine e-posta gönderilmeden önce ilgili tahakkuk birimine ve muhasebe birimine müracaat edilmesi gerekmektedir. kbs@muhasebat.gov.tr adresine sadece, söz konusu müracaatlardan sonuç alınamaması durumunda e-posta gönderilecektir. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Trafik canavarlarının bayram mesaisi erken...
Trafik canavarlarının bayram mesaisi erken başladı. Kocaeli'de bariyerlere çarpan araç ikiye bölündü,...

Haberi Oku