YAŞAM:
Güneş tutulması ne zaman - Güneş tutulması 2014 - Güneş tutulması nedir?
 2014 yılında gök bilimcilere göre 2 güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulmalardan ilki 29 Nisan tarihinde, ikincisi ise 22 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Ne yazık ki bu tutulmalar Türkiye'den görülemeyecek. 29 Nisan'daki güneş tutulması Endonezya'dan, 22 Ekim'deki tutulma ise Doğu Sibirya ve Avustralya'dan izlenebilecek.
Güneş tulmaları 2014'de değil ama 2015 yılında Avrupa kıtasından izlenebilecek. 2015 yılında da tam ve parçalı olmak üzere 2 güneş tutulması olacak. Güneş tutulmaları ile ilgili en önemli rivayet ise dünyada depremlere neden olduğu. Bu arada gökyüzünde meydana gelen olayların etkilediği bir diğer olayda astrolojik olaylar yani burçlar. Bu dönemlerde burcunuza yönelik neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 

Güneş tutulması nedir, etkileri nelerdir: Güneş tutulması, Ay'ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve Ay'ın Güneş'i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Kısmen ya da tamamen örtme olayına göre de tutulma tam ya da parçalı güneş tutulması olarak adlandırılır. Güneş tutulmasının her kıtadan ya da ülkeden izlenememesinin nedeni ise güneşin dünya üzerinde dar bir koridor izlemesinden kaynaklanmakta. Bu nedenle güneş tutulmasını izlemek de ender bir olaydır. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
semih eşit 4 ay önce

çok kısa

Misafir Avatar
emre 6 ay önce

Super

Misafir Avatar
emre 7 ay önce

güneş tutulmasımı

Misafir Avatar
MERVE BİLEKMİŞ @güllü kızdım 7 ay önce

ne salağii çok güzel anlatmış ödevimede yaramiş

Misafir Avatar
güllü kızdım 7 ay önce

napıyorsun salak

ARABASINI 35 YILDIR ODASINDA SAKLIYOR
1979 YILINDA ALMANYA'DAN ALDIĞI ARABASINI EVİNİN ODASINDA 35 YILDIR SAKLIYOR. YAŞLI ADAMIN ARABASINI ODASINDA...

Haberi Oku