18 Nisan 2014 Cuma

Eski Belediye Başkanı’nı Pkk Kaçırdı

Güneş tutulması ne zaman - Güneş tutulması 2014 - Güneş tutulması nedir?

2014 yılında gök bilimcilere göre 2 güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulmalardan ilki 29 Nisan tarihinde, ikincisi ise 22 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Ne yazık ki bu tutulmalar Türkiye'den görülemeyecek. 29 Nisan'daki güneş tutulması Endonezya'dan, 22 Ekim'deki tutulma ise Doğu Sibirya ve Avustralya'dan izlenebilecek. Güneş tutulmaları ile ilgili en önemli rivayet ise dünyada depremlere neden olduğu.

06 Şubat 2014 Perşembe 18:59
Bu haber 1308 kez okundu
Güneş tutulması ne zaman - Güneş tutulması 2014 - Güneş tutulması nedir?
 2014 yılında gök bilimcilere göre 2 güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulmalardan ilki 29 Nisan tarihinde, ikincisi ise 22 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Ne yazık ki bu tutulmalar Türkiye'den görülemeyecek. 29 Nisan'daki güneş tutulması Endonezya'dan, 22 Ekim'deki tutulma ise Doğu Sibirya ve Avustralya'dan izlenebilecek.
Güneş tulmaları 2014'de değil ama 2015 yılında Avrupa kıtasından izlenebilecek. 2015 yılında da tam ve parçalı olmak üzere 2 güneş tutulması olacak. Güneş tutulmaları ile ilgili en önemli rivayet ise dünyada depremlere neden olduğu. Bu arada gökyüzünde meydana gelen olayların etkilediği bir diğer olayda astrolojik olaylar yani burçlar. Bu dönemlerde burcunuza yönelik neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 

Güneş tutulması nedir, etkileri nelerdir: Güneş tutulması, Ay'ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve Ay'ın Güneş'i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Kısmen ya da tamamen örtme olayına göre de tutulma tam ya da parçalı güneş tutulması olarak adlandırılır. Güneş tutulmasının her kıtadan ya da ülkeden izlenememesinin nedeni ise güneşin dünya üzerinde dar bir koridor izlemesinden kaynaklanmakta. Bu nedenle güneş tutulmasını izlemek de ender bir olaydır. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz ?

SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV