YAŞAM:
Haftalık Burç Yorumları - Haftalık Kova Burcu yorumu - Kova Burcunda bu hafta
 K O V A
 Ailenizin duygusal yaklaşımları ve finansal desteği bu hafta bolluk yağmuru oluşturacak. İstediğiniz her şeye sahip olabileceğinizi göreceksiniz. Parayı en fazla seyahat etmek, dünya kültürlerini tanımak ve eğitiminiz için istediğiniz bir gerçek. Evrensel yanınızı geliştirme şansı bulacaksınız ve başkalarına destek olmayı ihmal etmeyeceksiniz. İçinizde fırtınalar kopmak üzere. Düşünce gücünüz sizi bile şaşırtacak derecede kuvvetleniyor. Olumsuza odaklanma eğilimindesiniz. Bir şekilde yakın çevrenizden birini alaşağı edebilirsiniz. Bunun yerine kendinizi yükseltmeyi denemelisiniz. Başaracaksınız. Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle.


 Kova [ 22 Ocak - 19 Şubat ] 

- Fiziksel Özellikler :
Orta ve uzun bir boy, düzgün bir beden, açık sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar.

- Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamliği, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlik, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük.

- Burcun ünlüleri: Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, C. Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Kim Novak, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart.

 

-  Değişik açılardan bakılırsa Kovanın zıtlıklarla dolu bir kişiliği vardır. Onu sıradan insanlar gibi tepki vermesini beklemeyin, ayrıca değişimi yenilik ve macerayı sever.

- Kovanın dengeli bir kişiliği olmasına rağmen burcunun değişik etkileriyle dengesi çabuk bozulur. Aşırılığa kaçan davranışlara eğilimlidir. Dünyanın mevcut durumu onun hoşuna gitmiyorsa, onu değiştirip kendi ideallerine uydurmak zorundadır.

- Hava guruplarından olan bütün burçlar gibi Kovada abartılı duygulardan korkar. Aklın yardımıyla kontrol edilemeyen durumlardan mümkün olduğunca kaçar. Kendi zekası, Kova için tehlike anlarında hiç düşünmeden kullanılacak bir çıkış kapısıdır.

- Temelde iyi, anlayışlı, yardımsever ve hoşgörülü olan Kova, taraf tutmaktan kaçınır. Bu yüzden sık sık gevşeklikle suçlanır. Kova bir şeyi görmek istemezse, görmez...

- Kova için maddi değerlerin hiç bir anlamı yoktur. En büyük zayıflığı, savunduğu ideallerini kendisinde uygulayamamasıdır. İnsanları kurtarma isteğinde çok ciddidir, ama bu büyük işle ilgili günlük görevlerini bile unutur.

- Eğer ideallerini gerçekleştirmeyi başaramazsa içine kapanır. Duvarları egoizmden oluşan bir kale kurar. Kendini hoş olmayan sürprizlerden korumak için bu metodu kullanır. Birçok Kovanın kelime hazinesinde içtenlikle söylenen bir 'sen' eksiktir.

- Kova burcunda doğanlar, dostluğun egemen olduğu bir dünya özlemi içindedirler. Aşkın arkasında büyük tehlikeler olduğuna inanırlar: Kırık kalpler, öldürülmüş rakipler gibi. Böyle bir aşk, bir dramla biter ve bu Kovayı korkutur.

- Aşksız bir dünyada daha az karmaşanın olacağını düşünen Kovaların sayısı az değildir. Bir çokları mantık ile duyguları arasında gidip gelirler.

- Bir Kovanın, hayatında aşka çok yer ayırması nadir görülür. Aşk, bu burç için esas ideallerinden sonra gelir. Özgürlük kavgası, mesleki görevler; bunların hepsi onlar için aşktan önce gelir. Kova, Eros'a nadiren kurban olur. Kurban edildikten sonra tekrar

ezilenlerin haklarının ve büyük ideallerinin hayalini kurabileceği kendi dünyasına çekilir.

 

Yönetici Yıldızınız: Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçları temsil eder)

Grubunuz: Hava, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneğiniz: Sağduyu

Özelliğiniz: İnsancıl, iradeli

Emeliniz: İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak

Amacınız: Yükselmek, başkalarına yardım etmek

Anahtar Sözcüğünüz: Bağımsızlık

Yenmeniz gereken huyunuz: İhmalcilik ve paraya değer vermemek

Uğurlu gününüz: Pazar

Uğurlu sayılarınız: 4, 8, 10, 84, 999, 915

Uğurlu taşınız: Kristal ve yeşim

Uğurlu renkleriniz: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar

Uğurlu çicekleriniz: Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu

Uğurlu kokularınız: Sümbül, yasemin, menekşe

Hoşlandığınız müzik: Modern eserler

Olası hastalıklarınız: Kalp ve kan dolasımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yüksek tansiyon

Çok İyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Terazi

İyi anlaştığınız burçlar: Oğlak, Balık, Koç

Kötü anlaştığınız burçlar: Boğa, Aslan, Akrep

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İstanbul hava durumu - Bugün İstanbul'da hava...
İstanbul'da hava sıcaklığı nasıl olacak. İstanbul'da havanın nasıl olacağını, hava sıcaklıklarını...

Haberi Oku